Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Kuzey Ege Turu / 4 Gece Otel Konaklamalı / İstanbul Çıkışlı

8.499,00 TL
 • Kuzey Ege Turu / 4 Gece Otel Konaklamalı / İstanbul Çıkışlı
 • Kuzey Ege Turu / 4 Gece Otel Konaklamalı / İstanbul Çıkışlı
 • Kuzey Ege Turu / 4 Gece Otel Konaklamalı / İstanbul Çıkışlı
 • Kuzey Ege Turu / 4 Gece Otel Konaklamalı / İstanbul Çıkışlı
 • Kuzey Ege Turu / 4 Gece Otel Konaklamalı / İstanbul Çıkışlı

Gece Yolculuğu
1.Gün - Gece Yolculuğu

 

23:00 Yenibosna Airport Avm Otoparkı

23:20 Mecidiyeköy Torun Center Önü

00:59 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü

00:10 Bostancı Köprüsü Altı

00:20 Kartal Köprüsü Altı

00:30 Pendik Köprüsü Altı

00:40 Çayırova Mc Donald’s

00:50 Gebze Center Önü

 

Gidişte Kartal, Pendik, Çayırova ve Gebze’den binen misafirlerimiz için son indirme duraşı Bostancı Köprüsüdür.

 

Belirlenen noktalardan siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra  Kuzey Ege Turu için gece yolculuğuna başlıyoruz.

 

2.Gün - Balıkesir - Soma - Aliağa - Menemen - Foça - Foça Tekne Turu - Siren Kayalıkları - Orak Adası - İngiliz Burnu - Bergama - Zeus Altarı - Kızıl Avlu - Ayvalık

 

Gece yolculuğumuzun ardından Kuzey Ege Foça Bergama Kazdağları Çanakkale Turu için öncelikle sabah saatlerinde Foça’da kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltımızın ardından Anadolu’da yaşamış Phokaia’ ların başkenti Foça’yı keşfediyoruz. Fransa’nın ünlü Marsilya kentini de kuran Phokaia’ların izleri ile Rum mimarisinin günümüze yansımalarının deniz ile olan uyumunun en güzel örneklerini görebileceğimiz Foça’dan ayrılmak istemeyeceksiniz. Rehberimizin belirleyeceği saatte bizleri bekleyen teknemize binerek tekne turumuza başlıyoruz. Mitolojide hikayeleri anlatılan deniz kızlarının eskiden yaşadıkları şimdi ise dünyaca ünlü ve nesli tükenmekte olan Akdeniz foklarının yuva yaptığı siren kayalıklarını görüyoruz. Ardından Orak Adası, İncir Adası, İngiliz Burnu, Fener adası, Metalik Ada, Küçük deniz koylarını görüyor ve bu koylarda yüzme molaları veriyoruz. Öğle yemeğimizi (Ekstra) de teknemizde aldıktan sonra Foça’ya geri dönüyoruz. Otobüsümüze binerek bu şirin kasabaya veda edip Bergama’ya hareket ediyoruz.  Bergama Akropol’e  çıkmak için teleferik hattını kullanıyoruz( Ekstra).

Mısır’dan papirüs almaktansa Bergama Kağıdı( Pergament) yani parşömenin icat edip 200.000 parşömen ile antik dünyanın 2. büyük kütüphanesine sahip olmuş, 4 tane tiyatrosu, tapınakları, su dağıtım sistemi, en önemli 4 büyük Asklepion’u barındıran. Zeus Altarı ve kıyamette ayakta kalacak 7 kiliseden birine sahip olan bu önemli başkenti rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Dünyanın en dik tiyatrosunu Heroon’u Kızıl Avlu’yu gezdikten sonra Onyx taş atölyesini ziyaret edip taşlar hakkında bilgi alıp alışverişlerimizi yapıyoruz. Daha sonra otobüsümüzde buluşup otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Foça’da   alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği: Foça Teknede  alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Konaklama: Ayvalık/Adramis Termal Otel, Güre Termal Otel, Sarımsaklı Ergin Otel vb Oteller

 

3.Gün - Balıkesir - Ayvalık – Cunda Adası – Sarımsaklı Plajı – Yüzme Molası – Şeytan Sofrası

 

 Kuzey Ege Foça Bergama Kazdağları Çanakkale Turu 3.  gününde otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Ayvalık’a doğru hareket ediyoruz. Gezimize ilk olarak Cunda Adası ile başlıyoruz. Cunda Adası’na  yeni adıyla Alibey Adası’na Türkiyenin ilk Boğaz Köprüsü üzerinden geçerek ulaşıyoruz. Cunda Adası’nda rehberimiz eşliğinde yapacağımız nostaljik gezi ile sizleri tarihte yolculuğa davet ediyoruz. Cunda Adası’nda bulunan ve en eski 8 kilise içinden günümüze en iyi şekilde korunarak gelmiş olan Taksiryannis Kilisesi’ni dışardan görerek fotoğraflıyoruz. Arnavut kaldırımları üzerinde yapacağımız yürüyüş sırasında Rumların yaşadığı eski taş evler bizi büyüleyecek ve harika fotoğraf kareleri yakalamamızı sağlayacaktır. Cunda Adasında rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizi alıp aracımızda buluşarak Ayvalık Limanını ve eski Ayvalık Evlerini panoramik görerek Şeytan Sofrasına hareket ediyoruz.

Şeytan Sofrasına çıktığımız zaman tepeden baktığımızda bütün Ayvalık Adaları, Edremit Körfezi  ve Midilli Adası’nı görebilirsiniz. Burada büyük bir ayak izi göreceksiniz. Üzerinde dilek tutup içine bozuk para atılan bu ayak izinin şeytana ait olduğu ve diğer ayağının da karşı dağda olduğu söylenmektedir. Rehberimizden Şeytan Sofrası hakkında bilgiler aldıktan sonra serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman sırasında muhteşem manzara eşliğinde çay-kahve içebilir ve anı fotoğraflar ile ölümsüzleştirebilirsiniz. Ardından 7 km uzunluğunda ve 100 metre eninde bir kumsala sahip olan, her yıl binlerce turistin tatil noktası olarak tercih ettiği Sarımsaklı Plajı’na geçiyoruz. Burada rehberimizin belirleyeceği zamana kadar yüzme molası veriyoruz. Yüzme molamızın ardından yöresel ürünler ile ilgili fabrika satış mağazasında alışveriş için serbest zaman veriyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Cunda’da alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Konaklama: Ayvalık/Adramis Termal Otel, Güre Termal Otel, Sarımsaklı Ergin Otel vb Oteller

 

4.Gün - Zeytinli - Kazdağları - Hasanboğuldu Şelalesi - Akçay - Beyoba - Tahtakuşlar Köyü - Etnoğrafya Müzesi - Adatepe Köyü - Zeus Altarı - Behramkale Assos

 

 Kuzey Ege Foça Bergama Kazdağları Çanakkale Turu 4.  gününde otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Zeytinli köyüne gidiyoruz. Burada meşhur zeyitn ve ürünleri alışverişi sonrası serbest zaman veriyoruz. Dileyen Misafirlerimiz ile Kazdağları Beyoba - Hasanboğuldu Şelalesine gidiyoruz(Ekstra). Zeytinli’den bineceğimiz minibüsler ile Beyoba köyü’nü geçerek muhteşem manzaralar eşliğinde park alanına ulaşıyoruz. Oksijeni bol  Kazdağlarının bağrından aşağı doğru akan derenin buz gibi sularında yapacağımız yürüyüş ile ilk bizleri karşılayan Sütüven Şelalesi olacaktır. Yürüyüşümüze devam edip Hasanboğuldu efsanesinin geçtiği yerdeki gölete ulaşıyoruz. Rehberimizden bilgiler aldıktan sonra sizleri doğa ile başbaşa bırakıyoruz. Buz gibi akan suda dileyen misafirlerimiz gölette serinleyebilir. Yörük kadınlarının ikram ettiği doğal ürünlerden tadabilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Kazdağları havası alıp serinledikten sonra Minibüsler ile zeytinli’ye geri dönüyor ve otobüsümüz ile bir sonraki gezi noktamız olan Tahtakuşlar köyüne doğru hareket ediyoruz.

Güre’den sonra tekrar Kazdağlarına doğru tırmanışa geçiyoruz. Tahtakuşlar köyü Şamanizm izlerininde görüldüğü bir Alevi köyü. Köy evlerini sokaklarını gördükten sonra Alibey Kudar Etnoğrafya Müzesini gezerken şaşıracağınız pek çok obje ile karşılaşacaksınız. Ardından otobüsümüzde buluşarak mitolojik Truva savaşında Zeus’un mitolojik Truva savaşını izlediği ve yeri geldiğinde müdahale ettiği yer olarak geçen Zeus Altarına 15 dakikalık patika yoldan ulaşıyoruz.

Ege Denizinin Edremit Körfezi manzaralı sunak alanında rehberimizden bilgiler alarak Adatepe köyüne geçiyoruz. Kentlerin gürültü ve stresinden uzaklaşıp doğa ve tarihle iç içe Yüksek duvarlardan oluşan taş evleri, serin ve gölgeli sokaklarıyla İda Dağının eteklerinde kurulmuş eski bir Rum Köyüdür. Adatepe Sokaklarında gezerken zamanın donduğunu hissedeceksiniz. Sokaklar taş evler arasında dolaşıp zeytin hakkında bilgiler aldıktan sonra köy meydanındaki asırlık çınar ağaçları arasındaki köy kahvesinde kahvelerimizi yudumladıktan sonra uzun süre hafızalarınızdan silemeyeceğiniz güzellikleri geride bırakarak Kazdağlarından sahile iniyoruz.  Antik Dünyanın en önemli merkezlerinden biri olan Behramkale’ye (Assos) hareket ediyoruz. Behramkale Köyüne vardığımızda köyün girişinde aracımızdan inerek 238 metre yükseklikte andezit bir kayaç üzerine kurulmuş bilgelik ve zeka tanrıçası Athena adına yapılmış tapınağın bulunduğu akropole çıkıyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde Antik Dönemin ilk Dor Düzeni ile yapılmış Athena Tapınağını görüyoruz. Tapınağı gördükten sonra Ege Denizi’nin muhteşem görüntüsüyle büyüleneceksiniz. Kısa Fotoğraf molamızın ardından rehberimizin belirleyeceği zamana kadar köy meydanında kentin meşhur fincanda pişen sakızlı Türk kahvesini yudumlayabilir veya köy halkının yapmış olduğu ürünlerden alışveriş yapabilirsiniz. Buradaki zamanımızın bitmesinin ardından otelimize doğru yol alıyoruz. Giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra akşam yemeğimizi alıyoruz ve dinleniyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği:Adatepe’de   alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Konaklama: Figen Otel vb.

 

5.Gün - Bozcaada – Rüzgar Gülleri – Ceneviz Kalesi – Ayazma Plajı – Yüzme Molası - Truva Antik Kenti - Truva Atı -

 

 Kuzey Ege Foça Bergama Kazdağları Çanakkale Turu 5. gününde otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Bozcaada’ya gitmek üzere Geyikli feribot iskelesine gidiyoruz. Bozcaada Feribotunu beklerken o sırada sahilde çay-kahve keyfi yapıyoruz. Adaya otobüs geçişi sağlanamadığı için yaya olarak geçiş sağlayacağız. Yüzmek için yanınızda bulundurmanız gereken eşyaları küçük bir el çantası ile aldıktan sonra feribota binerek yarım saat sürecek yolculuğumuzun ardından Bozcaada’ya varıyoruz. Bozcaada’ya yaklaşırken heybetli görüntüsüyle dikkatimizi çeken Bozcaada Kalesi’ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Ardından Bozcaada’nın şirin sokakları arasında yürümeye başlıyoruz. Ada’nın Türk ve Rum mahallelerinde yapacağımız gezilerimizin ardından gün boyu serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman sırasında dileyen misafirlerimiz adaya özgü şarapların yapıldığı Talay Şarap Fabrikasını ziyaret edebilir, alışveriş yapabilirler. Denize girmek isteyen misafirlerimiz Ayazma Plajı’na veya Akvaryum Koyu’a gidebilir, muhteşem denizin tadını çıkarabilirler. Dileyen misafirlerimiz ise Rüzgar Güllerine giderek muhteşem fotoğraflar çekip, manzaranın tadını çıkartabilirler. (Ada’ya otobüs geçişi olmadığı için plajlara ve rüzgar güllerine yapılacak  minibüs transferleri misafirlerimize aittir.) Rehberimizin belirleyeceği saatte toplanarak feribot ile Bozcaada’dan ayrılıp Geyikli iskelesinde bizi bekleyen otobüsümüze binerek  Mitolojik

Antik Dünyanın en zengin ve stratejik Kentlerinden.  Antik Dünyanın en büyük savaşının gerçekleştiği Truva (Troya) kentine varıyoruz. Homeros İlyada destanında konu olan mitolojik savaşın geçtiği yer tüm görkemiyle bizleri karşılayacaktır. 9 defa yakılıp- yıkılıp tekrar inşaa edilen Asya ve Avrupa geçiş noktası Truva kentinde tahta at, surlar, kapılar, farklı dönemlere ait duvarlar, sunak, rampalar, odeon, hamam, kanalizasyon sistemini görüp rehberimizden  bilgiler aldıktan sonra otobüsümüzde buluşuyor ve otelimize geçiyoruz. akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Bozcaada’da alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Konaklama: Figen Otel Çanakkale vb.

 

 

6.Gün - Çanakkale - Gökçeada – Dereköy – Zeytinliköy – Aydıncık (Kefaloz Plajı) – Yüzme Molası

 

Kuzey Ege Foça Bergama Kazdağları Çanakkale Turu son gününde Avrupa kıtasına geçip erken saatlerinde Kabatepe Feribot İskelesine ulaşıyoruz. Feribot yolculuğumuz ile Gökçeada’ya geçiyoruz. Ada içi transferi minibüsler ile gerçekleştiriyoruz(Ekstra). Adanın en batısında yer alan tek Rum Köyü olan Dereköy’e gidiyoruz. Dereköy, Stratejik konumu ve Pirgos Limanı sayesinde diğer köylere göre ekonomik ve sosyal açıdan daha fazla gelişim göstermiştir. Rehberimiz eşliğinde Çamaşırhane, evleri ve tarihi yapıları arasında yapacağımız keyifli yürüyüşümüzün ardından serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın bitimiyle adanın zamanında en sosyal yerleşim alanlarından biri olan Zeytinliköy’e geçiyoruz. Günümüzde de en çok ziyaret edilen köylerden biridir. Dibek Kahvesi ve Sakızlı Muhallebisi ile bilinen Zeytinliköy’de kısa bir keyif molası veriyoruz. Ardından Gökçeada’nın en ünlü plajlarından biri olan Aydıncık (Kefaloz) Plajına gidiyoruz. 1200 metre uzunluğundaki altın renkli, ince kumlu bu plajda gün bitimine kadar yüzme molası veriyoruz. Öğle yemeği için deniz ürünleri veya dağlarda kekik ile beslenen koyun ve keçilerin etlerinden yapılan lezzetleri tatmanızı tavsiye ediyoruz. Vereceğimiz yüzme molası sırasında Aydıncık plajının yakınında bulunan Tuz Gölünde cilde yararlı olan çamur banyosu yapabilir, deniz ve kumun tadını çıkarabilirsiniz. Feribot saatine göre rehberimizin belirleyeceği serbest zamanın ardından Gökçeada Feribot iskelesinde buluşuyor ve Gökçeada’ya veda ederek Kabatepe’de bizi bekleyen otobüsümüze geçerek turumuzun sonuna geliyoruz.  Kuzey Ege Foça Bergama Kazdağları Çanakkale Turumuzun sonuna geliyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara belirtilen duraklara bırakarak bir sonraki GEZİSAATİ organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Gökçeada’da  alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Yol güzergahında dinlenme tesisinde alınacaktır. (Ekstra)

Konaklama: Bu gece otel konaklaması yoktur.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

• Otellerde 2 gece konaklama

• Otelde açık büfe 2 sabah kahvaltısı

• Otelde açık büfe veya set menü 2 akşam yemeği

• Lüks araçlar ile ulaşım (Kişi sayısına göre araç verilmektedir.)

• Programda belirtilen çevre gezileri

• Profesyonel rehberlik hizmeti

• Bozcaada’ya geçiş için feribot ücretleri

• Gökçeada’ya geçiş için feribot ücretleri

• Araç içi bardak su

• 1618 nolu Turizm Kanununa göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

• Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı

• Programda belirtilen son gün akşam yemeği

• Tüm yemeklerde alınan içecekler

• Öğle yemekleri

• Bozcaada içerisinde minibüs ücretleri

• Gökçeada içerisinde minibüs ücretleri

 Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar

 Tüm kişisel harcamalar

• Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri (Belediye ve özel işletmeler için geçerlidir.)

 Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzeler için geçerlidir.)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  28 Temmuz • 04, 11, 18, 25 Ağustos

  Tur Fiyatları

  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
  28.07.2024Sorunuz8.499,00 TL---Taksitler »
  04.08.2024Sorunuz8.499,00 TL---Taksitler »
  11.08.2024Sorunuz8.499,00 TL---Taksitler »
  18.08.2024Sorunuz8.499,00 TL---Taksitler »
  25.08.2024Sorunuz8.499,00 TL---Taksitler »

  1.Ek Bilgiler

  EKSTRA TUR AKTİVİTELER

  • Hasanboğuldu Şelalesi Turu 200₺

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  Kuzey Ege Turu / 4 Gece Otel Konaklamalı / İstanbul Çıkışlı HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Acente2